Usługi

Mycie detailingowe
Przede wszystkim mycie detailingowe odznacza się bardzo dużą dokładnością wykonywanych prac zewnątrz samochodu jak i wewnątrz, czego nie oferuje myjnia ręczna. Specjalistyczna chemia plus „pędzelkowanie” trudno dostępnych miejsc oraz czyszczenie zakamarków gwarantuje wykonanie usługi na najwyższym poziomie. Najwyższa jakości kosmetyków, akcesoriów oraz sprzętu do pielęgnacji, dzięki którym samochód pielęgnowany jest w sposób bezpieczny i efektywny. Ma to szczególne znaczenie przy nowych samochodach, gdzie bardzo łatwo można zarysować karoserię myciem w nieumiejętny sposób.
Dekontaminacja lakieru (glinkowanie)
Dekontaminacja lakieru w procesie auto detailingu– zabieg polegający na usunięciu z powierzchni lakieru zalegających osadów metalicznych i przemysłowych (np. pyłu z klocków samochodowych lub lotnej rdzy), smoły i asfaltu (charakterystyczne czarne kropki „zdobiące” lakier oraz felgi Waszego auta) i różnego rodzaju żywic czy soków z drzew. Dekontaminacja jest II etapem (bardzo ważnym) w procesie przygotowania lakieru przed jego zabezpieczeniem.
Czyszczenie wnętrza
Dzięki wielu procesom jakie oferuje detailing wnętrza, wnętrze Państwa samochodu może wyglądać jak w dniu opuszczania salonu. W tej usłudze wszystkie powierzchnie wewnątrz samochodu zostają dokładnie oczyszczone i odpowiednio zabezpieczone w tym podsufitka, szyby, aluminium czy drewno. Elementy trudno dostępne są czyszczone przy użycie sprężonego powietrza, a także przy pomocy specjalnych pędzelków z naturalnym włosiem. Aby uzyskać idealny efekt końcowy każdego detalu. Po dokładnym oczyszczeniu wnętrza przychodzi czas na zabezpieczenie. Jest to bardzo ważny etap, gdzie wszystkie elementy wnętrza samochodu są zabezpieczane odpowiednimi kosmetykami.
Pranie tapicerki materiałowej
Usługa bardzo dokładnego czyszczenia każdej tapicerki samochodowej począwszy od foteli i podłogi, na bagażniku kończąc, to doprowadzenie zużytych i zabrudzonych elementów do salonowego stanu. Dzięki znajomości rzeczy oraz stosowaniu najlepszych specyfików na rynku, efektem zaskoczymy nawet najbardziej wymagających klientów. Tapicerka materiałowa ze względu na częstotliwość użytkowania narażona jest na największe zużycie oraz zabrudzenia. Dzięki usłudze profesjonalnego czyszczenia z użyciem specjalistycznego sprzętu i chemii, jesteśmy w stanie doprowadzić każdą tapicerkę do stanu pierwotnego. Proces czyszczenia jest zupełnie bezpieczny. Tapicerka nie jest w żaden sposób przemoczona, a wilgoć nie dostaje się w strukturę gąbki.
Czyszczenie tapicerki skórzanej
Czyszczeniem skór w samochodzie przywrócisz urok i oryginalność tapicerce skórzanej. Wpływa to znacząco na przedłużenie żywotności skór oraz doprowadza je do salonowego wyglądu. Tapicerka skórzana jako element będący w ciągłym użyciu, bardzo szybko się brudzi i narażony jest na różnego rodzaju uszkodzenia. Czyszczenie skóry w samochodzie specjalistyczną chemią to bezpieczny zabieg dla naturalnej skóry, który przywróci idealny wygląd każdej tapicerce. Dokładne czyszczenie pozwala usunąć największy brud, który pojawił się nawet głęboko w strukturze skóry, a przy tym odżywia ją i przedłuża jej żywotność. Oferujemy również możliwość impregnacji oraz renowacji skór.
Konserwacja tapicerki skórzanej
Aby przedłużyć efekt czyszczenia i móc dłużej cieszyć się świeżym i zdrowym wyglądem wyczyszczonej skóry, należy ją we właściwy sposób zakonserwować. W tym celu na wyczyszczoną powierzchnię nanosimy specjalną powłokę konserwującą, która ma za zadanie zapobiegać uszkodzeniom mechanicznym (np. wycieranie farby z wierzchniej części skóry) i zwiększać odporność skóry na wnikanie innych zanieczyszczeń.
Renowacja tapicerki skórzanej
Usługa kompleksowej renowacji skóry samochodowej polega na usunięciu wszelkiego rodzaju przetarć, pęknięć, dziur i przebarwień. W efekcie regeneracji, tapicerka samochodowa odzyskuje pierwotny kolor i wygląd. Dodatkowo oferujemy zabezpieczenie tapicerki skórzanej powłoką ochronną lub impregnatem. Ze względu, iż jednym z najbardziej narażonych elementów na zużycie są fotele samochodowe, bardzo często po pewnym okresie użytkowania, ich stan pozostawia wiele do życzenia. Odbarwienia, przetarcia, głębokie zabrudzenia, czy dziury to powszechnie znane uszkodzenia tapicerki skórzanej. Regeneracja skóry samochodowej to profesjonalny proces naprawy, dzięki któremu możliwe jest doprowadzenie zużytej i zniszczonej tapicerki do stanu niemal idealnego. Renowacja skórzanej tapicerki to idealna usługa dla używanych samochodów, w których tapicerka skórzana została uszkodzona mechanicznie bądź pod wpływem czasu.
Ozonowanie (usuwanie niepożądanych zapachów)
Ozonowanie pozwala bez udziału środków chemicznych odgrzybić klimatyzację i kanały wentylacyjne w samochodzie a także odkazić i usunąć nieprzyjemne zapachy z jego wnętrza. Ozon skutecznie zabija grzyby i pleśnie gromadzące się w kanałach wentylacyjnych i na parowniku klimatyzacji, które powodują pojawianie się brzydkiego zapachu w kabinie samochodu i mogą być przyczyną reakcji alergicznych i chorobowych. Ozon zdezynfekuje i odświeży całe wnętrze pojazdu a także usunie nieprzyjemne zapachy w tym powstałe na skutek m.in. palenia tytoniu, zagrzybienia klimatyzacji, przewożenia zwierząt itp. Ozonowanie samochodu usuwa też brzydkie zapachy, bakterie, wirusy i roztocza z elementów tapicerowanych, takich jak tapicerka, fotele czy dywaniki.
Mycie silnika oraz innych elementów pojazdu suchą parą
Mycie silnika nie jest tak popularne nie wykonuje się tego w autach zbyt często. Jednak czasami przychodzi taka konieczność lub wypada to zrobić ze względów estetycznych i praktycznych. Ważne jest wówczas, aby proces mycia był bezpieczny dla całego silnika w szczególności dla elektroniki także wszechobecnej pod maską. Jeśli decydujemy się na ten zabieg, najlepiej powierzyć to fachowcom używającym bezpiecznej metody czyszczenia. Oferujemy najlepszą metodę mycia silnika z wykorzystaniem suchej pary.
Mycie silnika oraz innych elementów pojazdu suchą parą
Mycie silnika nie jest tak popularne nie wykonuje się tego w autach zbyt często. Jednak czasami przychodzi taka konieczność lub wypada to zrobić ze względów estetycznych i praktycznych. Ważne jest wówczas, aby proces mycia był bezpieczny dla całego silnika w szczególności dla elektroniki także wszechobecnej pod maską. Jeśli decydujemy się na ten zabieg, najlepiej powierzyć to fachowcom używającym bezpiecznej metody czyszczenia. Oferujemy najlepszą metodę mycia silnika z wykorzystaniem suchej pary.
Renowacja reflektorów
Współczesne samochody są wyposażone w reflektory oraz lampy tylne wykonane z tworzywa sztucznego. Podczas codziennej eksploatacji samochodu powierzchnia reflektora ulega zarysowaniom, matowieniu, oraz narażona jest na promienie UV, mające niekorzystny wpływ na materiał kloszy. Zmatowiałe reflektory pogarszają skuteczność oświetlania drogi, zarysowania rozpraszają światło, uniemożliwiając pełne wykorzystanie mocy reflektorów. Proces regeneracji reflektorów polega na usuwaniu zarysowań i zmatowień na powierzchni kloszy lamp wykonanych z tworzyw sztucznych. Dzięki temu zabiegowi lampy stają się krystalicznie czyste dzięki czemu światło nie załamuje się i nie rozprasza, co wpływa na polepszenie pola widzenia kierowcy i bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo. Tak przygotowane lampy zostają zabezpieczone poprzez aplikację powłoki kwarcowej, która utrzyma efekt renowacji na długi okres, bez konieczności co sezonowego polerowania.
Usuwanie głębokich rys i otarć systemem SSR
SSR to unikatowy i opatentowany odpowiednik lakieru samochodowego o specjalnych właściwościach, który zapewnia trwałe rozwiązanie problemu małych, średnich i dużych zadrapań, rys czy odprysków dosłownie w kilka minut. Zadraśnięcia, zarysowania i odpryski staja się praktycznie niewykrywalne po nałożeniu SSR na rysę, a następnie po odpowiednim wypolerowaniu uszkodzonego miejsca.
Przyciemnianie szyb
Przyciemnione szyby nadają elegancji, ograniczają nagrzewanie się wnętrza samochodu oraz zapobiegają płowieniu wewnętrznych plastików poprzez ograniczenie działania słońca. Przyciemnienie szyb pozwala na zachowanie więcej prywatności wewnątrz oraz sprawiają, że transportowane przez nas towary są niewidoczne.
Przyciemnienie szyb to nie tylko poprawa względów estetycznych, ale także szereg praktycznych rozwiązań. Samochody z przyciemnionymi szybami wyglądają bardziej luksusowo oraz elegancko niezależnie od linii nadwozia, a w zależności od upodobań klienta można stosować folie o różnym stopniu przyciemnienia. Prócz walorów wizualnych przyciemnienie szyb to korzyści praktyczne. Przede wszystkim znaczne ograniczenie nagrzewania się wnętrza samochodu, co jest szczególnie przydatne w letnich porach roku. Ograniczenie dopływu światła to także zapobieganie płowieniu plastików i innych tworzyw sztucznych wewnątrz samochodu, których jakość często pozostawia wiele do życzenia. O czym warto również pamiętać? Zdecydowanie o poprawie komfortu użytkowania, zwiększeniu prywatności oraz o przewożonych towarach, które dzięki przyciemnionym szybom są zupełnie niewidoczne. Nie sposób pominąć również poprawy bezpieczeństwa. Dzięki folii o wiele trudniej włamać się do samochodu po zbiciu szyby, która po skruszeniu dalej przylega do powierzchni folii. *Przyciemnianie szyb to usługa skierowana do wszystkich rodzajów samochodów. Luksusowy wygląd i właściwości komfortu dostępne dla każdego pojazdu.
Renowacja felg
O stanie dróg, zwłaszcza naszych, powiedziano już wszystko. Zazwyczaj w negatywnym tonie. Dziury, nierówności, wysokie krawężniki i progi zwalniające to codzienność.
Efekty jeżdżenia w takich warunkach widać potem na aucie. Przede wszystkim na felgach – tu wgniecenie, tam pęknięcie. Prezencja auta wskutek takich uszkodzeń znacząco traci. Gdy nasze felgi ucierpią, nie musimy gorączkowo szukać ich zamienników. Można przywrócić ich pierwotny stan stosując odpowiednie metody naprawcze. Znamy je i stosujemy w VipCar z wielkim powodzeniem.
Profesjonalna renowacja lakieru

Profesjonalna renowacja lakieru to skomplikowany wieloetapowy proces przywrócenia lakieru do stanu „jak nowy” Właściwie wykonana renowacja wymaga dużej wiedzy w doborze odpowiednich materiałów ściernych i maszyn oraz dużych umiejętności i zaangażowania. Obecnie stosowane lakiery nie tylko są bardzo delikatne ale również bardzo cienkie co powoduje że praca na takim lakierze to niezwykła sztuka z bardzo delikatną granicą.
Czym się różni profesjonalna renowacja od tzw „polerek”?
Renowacja lakieru jest procesem złożonym. Każdy element poddany temu zabiegowi jest starannie sprawdzany i wieloetapowo wykańczany. Efekt końcowy znacząco się różni od pospolitej polerki po której pozostają kółka polerskie, smugi lub hologramy. Kolor lakieru jest bardziej nasycony, ma idealną strukturę i gładkość, a przede wszystkim lakier po naszej renowacji wygląda idealnie w każdym świetle i pod każdym kątem.

Istotną różnicą jest również ilość ścieranej powierzchni, przy profesjonalnej renowacji jest to niekiedy do 10 razy mniej niż przy pospolitej polerce, co jest bardzo ważne dla dalszego użytkowania pojazdów.

Piękne auto w nienagannym stanie technicznym, regularnie dopieszczane przez właściciela, a tu – ni stąd, ni zowąd – pojawia się rysa. To naprawdę potrafi zepsuć humor. Rysy i zmatowienia lakieru znacząco wpływają na odbiór wizualny auta. Zarazem, zdarzają się one każdemu, kto wyjeżdża – choćby od czasu do czasu – za bramę garażu. Estetyczną perfekcję lakieru można przywrócić w 100%. I to bez całościowego lakierowania.
Kluczem do tego jest przeprowadzenie korekt przez specjalistę z doświadczeniem, wyposażonego w odpowiednie narzędzia i preparaty.korekta lakieru to jeden z najbardziej spektakularnych zabiegów detailingowych. Podczas procesu regeneracji usuwamy wszelkie rysy, skazy i zmatowienia. Usługa przywraca, a nawet potęguje głębię koloru i nadaje szklisty blask karoserii. Warto podkreślić, że proces odnowy lakieru jest procesem trwałym i zupełnie bezpiecznym. Po latach, a czasem już nawet po kilku miesiącach użytkowania samochodu ,stan jego lakieru wyraźnie odbiega od doskonałości. Spowodowane jest to przede wszystkim podatnością nowych lakierów na zarysowania oraz nieodpowiednią pielęgnacją.

Woskowanie
Lakier samochodowy to pierwsza bariera, jaką stawia auto czynnikom zewnętrznym. Równocześnie lakier decyduje o oryginalności i charakterze Twojego auta. Warto zadbać o ten element. Warto zabezpieczyć go przed korozją i działaniem warunków atmosferycznych. Woskowanie lakieru prowadzi do wypełnienia porów w strukturze lakieru. Dzięki temu w głąb jego struktury nie przenikają rozmaite zanieczyszczenia. Ponadto, woskowanie znacząco poprawia walory estetyczne karoserii – kolor zyskuje głębię i blask. Efekt woskowania utrzymuje się od kilku tygodni do kilku miesięcy – w zależności od rodzaju użytego wosku oraz sposobu eksploatowania i mycia pojazdu.
Powłoka kwarcowa
Powłoki kwarcowe dzięki nowej, ulepszonej formule zapewnia perfekcyjny wygląd i zabezpieczenie lakieru. Tworzy superhydrofobową powłokę, która dzięki swojej elastyczności jest bardziej odporna na uszkodzenia (uderzenia kamieni, zarysowania). Kwarc to gwarancja długotrwałej, wytrzymałej ochrony przed wilgocią, solą, temperaturą, czynnikami atmosferycznymi i promieniami UV. Wyciąga głębię koloru i ożywia barwę, tworząc efekt lustrzanego odbicia.
Ceramiczna ochrona felg
Ceramic Pro Wheel & Caliper to unikalna ceramiczna powłoka zabezpieczająca felgi aluminiowe. Jeżeli masz dosyć cieżkich do usunięcia zabrudzeń  i chciałbyś umyć felgi bez konieczności używania agresywnej chemii na bazie agresywnych kwasów, wypróbuj naszą powłokę.
Ceramiczna konserwacja skór
Cermamic Pro Leather dzięki swojej unikalnej strukturze tworzy na tapicerce skórzanej powłokę na podstawie nanocząsteczkowej sieci ceramicznej. Zabezpieczona w ten sposób skora pozostaje czysta przez znacznie dłuższy czas, a jego czyszczenie jest o wiele prostsze i szybsze. Ceramic Pro Leather to przezroczysta ciecz, która nie wpływa na kolor tapicerki. Produkt pozwala skórze naturalnie oddychać, chroni również przed promieniami UV oraz cieczami, dzięki wytworzonej powłoce hydrofobowej.
Ceramiczna impregnacja tapicerki materiałowej
Ceramic PRO Textile to najnowsze rozwiązanie do tapicerki materiałowej, dachów cabrio oparte na ceramicznych nanoczęsteczkach. Dzięki swym unikalnym właściwościom zaimpregnowana tkanina jest całkowicie niewrażliwa na ciecz i brud. Ceramic Pro Textile sprawia, że na zaimpregnowanej tapicerki woda nie wsiąka w materiał, ale utrzymuje się na jego powierzchni, dzięki czemu jest łatwy do wytarcia. Produkt nie wpływa na wygląd tapicerki oraz jego właściwości w dotyku.
Ceramiczna ochrona elemęntów plastikowych i gumowych
Ceramic Pro Plastic przeznaczony jest do elementów plastikowych, gumy i opon. Ceramic Pro Plastic to zaawansowana, wykonana w nanotechnologii powłoka działająca na zasadzie cząsteczkowej sieci ceramicznej. Chroni elementy plastikowe, gumowe przed zabrudzeniem, odnawia i nasyca kolor. Zabezpiecza przed piromaniami UV, różnicami temperatur i korozja.
Ceramiczna ochrona lakieru
Powłoka ceramiczna nadaje niesamowitej szklistości i głębi koloru lakierowi, a przy tym co najważniejsze – chroni przed zarysowaniami. Dzięki wyjątkowej gładkości powierzchni powłoki uzyskujemy efekt hydrofobowy, czyli odpychania wody wraz z zanieczyszczeniami. Zdecydowanie wpływa on na łatwiejszą pielęgnację pojazdu, spowalnia w znaczny sposób brudzenie, jednocześnie zapobiegając korozji i oksydacji lakieru.
Powłoki ochronne lakieru są trwałym i skutecznym zabezpieczeniem Twojego samochodu. W dobie ekologicznych lakierów, stały się one bardzo miękkie i podatne na zarysowania nawet podczas procesu mycia! Między innymi z tego względu zaczęto stosować powłoki ceramiczne, które po utwardzeniu się na samochodzie tworzą warstwę szkła. Powłoka na lakier przeciwdziała nadmiernemu rysowaniu się karoserii oraz posiada szereg innych właściwości. Jest odporna na promieniowanie UV oraz ostrą chemię, dzięki czemu nie ma ryzyka, iż lakier po czasie wyblaknie. Dodatkowo ze względu na właściwości hydrofobowe oraz elektrostatyczne samochód o wiele mniej się brudzi, a jego pielęgnacja staje się o wiele szybsza i przyjemniejsza. Olbrzymią zaletą powłok ceramicznych jest również nadanie lakierowi niesamowitej szklistości i podbicie głębi koloru. Karoseria jest zdecydowanie bardziej szklista, błyszcząca, a kolory wyraźniejsze i żywe. Warto podkreślić, iż nałożenie powłoki ceramicznej nie powoduje utraty gwarancji na nowy samochód, a jej cena uzależniona jest od pakietu wybranego przez klienta.
Powłoka ochronna na samochód to sposób na utrzymanie karoserii w świetnej kondycji przez długi czas!
*Powłoki ceramiczne zalecamy dla samochodów nowych bądź używanych uprzednio poddanych procesowi renowacji lakieru.
Ceramiczna ochrona szyb
Ceramic Pro Rain – Niewidzialna wycieraczka oparta na ceramicznej nanopowłoce.
Ceramic Pro Rain sprawia, że powierzchnia chroniona jest przez wytworzoną na bazie nanoczęsteczek ceramicznych powłokę, która sprawia że nie ma konieczności używania wycieraczek podczas deszczu.  Uszczelnia powierzchnię i sprawia, że ta pozostaje czysta przez bardzo długi czas, a jej mycie jest o wiele prostsze. Ceramic Pro Rain utrzymuje się nawet do 12 miesięcy.

Door to Door

Jeżeli chcesz, to wszystkie usługi możemy zrealizować w systemie door-to-door. W takim wypadku Twój pojazd zostanie odebrany przez nas z lokalizacji, którą wskażesz, a następnie, w bezpieczny sposób przetransportowany do naszego serwisu. Zawsze robimy wszystko, co w naszej mocy, by cały proces przebiegł możliwe najbezpieczniej, najszybciej i bez żadnych perturbacji.

Usługi mobline

Świadczymy również usługi mobilne czyli z dojazdem do klienta. Jesteśmy pierwszą w pełni profesjonalną myjnią mobilną z dojazdem do klienta na terenie Kalisza, Opatówka i najbliższych okolic. Myjnia “VipCar” powstała  z połączenia ogromnej pasji do samochodów, wiedzy i umiejętności zdobytych w drodze wielu profesjonalnych kursów i szkoleń i wieloletniej pracy za granicą. Ze względu na różnorodność naszych klientów staramy się do każdego zlecenia podchodzić indywidualnie zgodnie z potrzebami i wymaganiami każdego klienta z osobna. Świadczymy usługi zarówno dla odbiorców indywidualnych jak i dużych firm- korporacji dysponujących flotami samochodów służbowych. W ofercie “VipCar” znajdą Państwo zarówno podstawowe usługi mycia zewnętrznego samochodów, przez czyszczenie i pranie wnętrz, do profesjonalnego przygotowania samochodów do sprzedaży. Wystarczy standardowe gniazdo prądu 220/230V abyśmy mogli zaprezentować Państwu pełnię naszych możliwości. Świadcząc usługi na najwyższym poziomie z troską o pełne bezpieczeństwo powierzanych nam samochodów i pełny komfort klientów.